Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace 

Merino vlna je oblíbená módními návrháři. Objevte vlněnou módu současnosti

Woolife
Objevte vlněnou módu současnosti | Vlnovinky - WOOLIFE.cz

Přírodní vlněné vlákno je oblíbené na celém světě. Z vlny šijí i známí módní návrháři. Jaké jsou inovace ve vlněném průmyslu a současné módní trendy? Zjistěte v článku nároky zákazníků ve 21. století i které oblečení dnes z vlny existuje.

-Vlněná móda moderní doby.

Přírodní vlněné vlákno je oblíbené na celém světě. Z vlny šijí i známí módní návrháři. Jaké jsou inovace ve vlněném průmyslu a současné módní trendy? Zjistěte v článku nároky zákazníků ve 21. století i které oblečení dnes z vlny existuje.

Vlněné oděvy jsou dnes součástí módního průmyslu

Míra oblíbenosti přírodních vláknech stoupá po celém světě. Proto poptávka po vlně roste. Vlněné funkční oblečení je oblíbené jak v severských zemích pro své vynikající termoizolační vlastnosti, tak i u zákazníků žijících v horkém podnebí, kde lidé naopak vyžadují oblečení lehké a prodyšné.

Merino vlnu si oblíbili i světově nejvlivnější módní návrháři a zástupci značek. Například Karl Lagerfeld či Victoria Beckham. Vlněná látka z Merina je pro ně jako prázdné malířské plátno. Merino je totiž vlákno s velkým potenciálem a řadou výhod.

Kvůli rušnému životnímu stylu lidé touží po individualismu a méně formálních pracovištích. Stejně jako asi vy, i ostatní hledají produkty, které budou vyhovovat jejich každodenním potřebám.

„Tvořit módu neznamená jen navrhnout nový model. Aby se model stal módou, musí jej s radostí nosit tisíce lidí a nikoli jen manekýny na módní přehlídce. Dává současně na trh drahé i laciné vzory, stále chce mít novou tvářnost, ale přitom se znovu a znovu vrací k starému,“ uvedl už v roce 1962 Odolen Zítek v úvodu knihy Lidé a móda.

Podívejte se na video, ve kterém módní návrhářka Timothy Everest klade ve své kolekci důraz na všestrannost vlny.


Potřeby spotřebitelů motivují výrobce vlněného oblečení k inovacím

Zástupci vlněného průmyslu postupují stále vpřed. Hnací silou pro inovace ve vlněném průmyslu jsou nové trendy a nároky spotřebitelů. Jaké jsou hlavní požadavky zákazníků ve 21. století?

- V oblečení vypadat dobře a zároveň se v něm cítit pohodlně.
- Mít méně formální vzhled.
- Aby oblečení dostatečně chránilo před proniknutím škodlivého UV záření.
- Oděvy jednoduše udržovat.
- Snížit dopad na životní prostředí – využít menší množství energie, chemikálií a vody.

Woolmark – nejznámějších světová značka kvalitních textilních vláken

Šéfové společnosti The Woolmark Company se ve svých kampaních snaží vyvrátit mylné představy o vlněných oděvech. Zřejmě už znáte mýtus, že vlněné oblečení je na těle nepříjemné a „kouše“.

Během uplynulých let společnost The Woolmark Company a její partneři vyvinuli řadu inovací v technologii výrobního procesu Merino vlny.

„Dnes jsme schopni produkovat mnohem jemnější tkaniny než bylo možné vyrábět před 30 lety,“ zmiňuje australská společnost, která svým symbolem, logem WOOLMARK (nejznámější textilní symbol) již více než 50 let garantuje po celém světě zákazníkům prvotřídní kvalitu vlněných produktů.

Australská vlna Merino je jednou z nejjemnějších a nejměkčích produkovaných vln na světě. A to hlavně díky tomu, že je Merino vlákno mnohem tenčí než jiné typy vlny. Dokonce několikrát tenčí než lidský vlas.

Které oblečení dnes z vlny existuje? Z Merino vlny se obléknete od hlavy až k patě

Výrobci šijí z vlny oblečení pro každodenní nošení, sport, cestování a práci. Vytvářejí konfekci do společnosti, luxusní dámské a pánské oděvy pro mola předních světových módních domů.

Zhlédněte video z italského Milána – velkoměsta módy.

 

Pro letní dny na trhu najdete vlněná funkční trička, tílka a spodní prádlo. V chladných měsících vás zahřejí vlněný kabát, dámský cardigan či vlněný svetr, dále doplňky, jako je třeba šála, čepice, klobouk, ledvinový pás nebo ponožky, ale také domácí obuv, vlněné deky nebo dětský fusak.

V obchodech seženete vlněné sukně, šaty, kostýmy pro dámy nebo vlněná saka a obleky pro pány.

Zajímá vás, jaký byl vývoj vlněné módy v Čechách a jak se lidé oblékali za 1. republiky, protektorátu i socialismu? Přečtěte si článek Vlněná móda od pravěku až do moderní doby.

Čtěte dál blog Vlnovinky, mějte přehled o světě vlněné módy.