Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace 

5 způsobů, jak nosit a uvázat pánskou šálu

Woolife
5 způsobů, jak nosit a uvázat pánskou šálu | Woolife - WOOLIFE.cz

Šála je líbivým pánským doplňkem, muži leckdy opomíjeným. Šál či šála pánský outfit oživí, v chladných dnech zahřeje. Hodí se ale i pro horké letní dny. Aby vás šála v zimě pěkně hřála, chránila krk před větrem a zároveň vypadala dobře, je třeba ji správně uvázat. Jak nosit pánskou šálu? Inspirujte se 5 základními způsoby, jak šálu uvázat. Pánové, buďte šik.

Jak nosit pánskou šálu.

Šála je líbivým pánským doplňkem, muži leckdy opomíjeným. Šál či šála pánský outfit oživí, v chladných dnech zahřeje. Hodí se ale i pro horké letní dny. Aby vás šála v zimě pěkně hřála, chránila krk před větrem a zároveň vypadala dobře, je třeba ji správně uvázat. Jak nosit pánskou šálu? Inspirujte se 5 základními způsoby, jak šálu uvázat. Pánové, buďte šik.

Jak vybrat pánskou šálu?

Při výběru šály se řiďte svým vkusem. Šála by měla být příjemná, pohodlná, je důležité se v ní cítit dobře, ale měla by se vám také líbit.

Jakou barvu šály vybrat? Pořiďte si univerzální vlněnou černou šálu s pár jemnými šedými pruhy. Hodí se k formálnějším, ale i volnočasovým kouskům oblečení – k obleku, kabátu nebo jen na svetr.

Vlněná šála Woolife.

Buďte vidět a odlište se – jako další kousek do své kolekce si pořiďte šálu výrazné barvy či vzoru. K nápadné šále však volte decentní, jednoduché barvy ostatního oblečení.

„Česká móda je při zdi. Když se projdete po Vídni, vidíte daleko větší pestrost v pánském oblečení. Muži nosí barevné kalhoty, košile, saka i šátky. Když se naopak projdete po Václaváku, vidíte stále šedivou uniformitu.“ Zmiňuje mistr etikety Ladislav Špaček pro mužský internetový magazín Menstyle.

Všímejte si také kvality použitého materiálu. Na zimu volte vlněnou šálu, pro jaro a léto jsou vhodné lehčí materiály, například bavlna, len či hedvábí.

Jak si pánskou šálu nesplést s dámskou?

Někteří pánové, možná z neznalosti, oblékají dámské šály. Jak je od těch pánských rozeznat?

Vyhýbejte se šálám s typickými ženskými barvami jako je například červená, růžová, fialová, ale také zvířecím a květinovým vzorům. Klasické dámské šály a šátky bývají vyrobené z jemných a průhledných materiálů, mají dlouhé třásně, korálky nebo flitry.

Pánské šály mívají třásně krátké, v barvě šály. Existují ale i unisex verze šál – vhodné pro pány i dámy.

Pánskou šálu noste uvázanou volněji

Šálu noste utaženou volněji, funkčnost a pohodlí je na prvním místě. Způsob uvázání vybírejte podle příležitosti, uvazujte si spíše jednodušší uzly.

5 způsobů uvázání pánské šály

1. způsob – Šálu přehoďte přes ramena

Jak nosit pánskou šálu.

Šálu přehoďte jednoduše přes krk. Šála v tomto případě dotváří styl outfitu, ale nezahřeje. Proto se tento způsob nošení hodí spíše na podzim, když ještě není příliš zima.

2. způsob – Šálu jednou či dvakrát obtočte kolem krku

Jak nosit pánskou šálu.

Jeden z klasických a snadných stylů vázání šály, který využijete během větrných dní. Šálu jednou nebo dvakrát obtočte okolo krku. Konce šály srovnejte tak, aby byly přibližně stejně dlouhé.

3. způsob – Uvažte falešný uzel

Šálu položte kolem krku, abyste ji měl dvakrát delší na pravé straně. Na delším konci vytvořte asi v půlce volný uzel a prostrčte jím kratší cíp šály. Lehce utáhněte. Falešný uzel je elegantní a pěkně drží.

4. způsob – Vytvořte evropský, neboli pařížský uzel

Jak uvázat pánskou šálu.

Evropský nebo také pařížský uzel je u mužů i žen oblíbený. Je snadný, zahřeje a vypadá dobře. Přeložte šálu napůl, položte kolem krku a volné konce protáhněte smyčkou. Hodí se spíše pro kratší šály.

Pařížský způsob vázání šály používejte k business outfitu a ke smart casual stylu, o kterém jsme psali v článku Jak správně nosit pánské svetry.

5. způsob – Zavažte uzel shora, neboli ascot

Uzel ascot je vhodný pro krátké šály, zvláště do saka či ke kabátu. Začněte jako u třetího způsobu vázání – šálu položte kolem krku tak, abyste ji měl dvakrát delší na pravé straně. Pak oba konce šály překřižte a delší cíp zespoda provlékněte. Utáhněte, srovnejte a konce šály schovejte dovnitř.

A jak mají šály uvázat dámy? Čtěte v článku 7 stylů, jak nosit dámský šátek či šálu.

Sledujte dál blog Vlnovinky a mějte přehled o světě módy. Znáte historii vlněné módy?