Merino vlna je oblíbená módními návrháři. Objevte vlněnou módu současnosti

Merino vlna je oblíbená módními návrháři. Objevte vlněnou módu současnosti

Přírodní vlněné vlákno je oblíbené na celém světě. Z vlny šijí i známí módní návrháři. Jaké jsou inovace ve vlněném průmyslu a současné módní trendy? Zjistěte v článku nároky zákazníků ve 21. století i které oblečení dnes z vlny existuje.
Vlněné oděvy jsou dnes součástí módního průmyslu
Míra oblíbenosti přírodních vláknech stoupá po celém světě. Proto poptávka po vlně roste. Vlněné funkční oblečení je oblíbené jak v severských zemích pro své vynikající termoizolační vlastnosti, tak i u zákazníků žijících v horkém podnebí, kde lidé naopak vyžadují oblečení lehké a prodyšné.
Merino vlnu si oblíbili i světově nejvlivnější módní návrháři a zástupci značek. Například Karl Lagerfeld či Victoria Beckham. Vlněná látka z Merina je pro ně jako prázdné malířské plátno. Merino je totiž vlákno s velkým potenciálem a řadou výhod.
Kvůli rušnému životnímu stylu lidé touží po individualismu a méně formálních pracovištích. Stejně jako asi vy, i ostatní hledají produkty, které budou vyhovovat jejich každodenním potřebám.
„Tvořit módu neznamená jen navrhnout nový model. Aby se model stal módou, musí jej s radostí nosit tisíce lidí a nikoli jen manekýny na módní přehlídce. Dává současně na trh drahé i laciné vzory, stále chce mít novou tvářnost, ale přitom se znovu a znovu vrací k starému,“ uvedl už v roce 1962 Odolen Zítek v úvodu knihy Lidé a móda.