Svetry, roláky, či pánské modely WOOLIFE vyrábíme ve vlastní pletárně v Českém Švýcarsku, založené r. 1854.

Merino vlna je oblíbená módními návrháři. Objevte vlněnou módu současnosti

Merino vlna je oblíbená módními návrháři. Objevte vlněnou módu současnosti

Přírodní vlněné vlákno je oblíbené na celém světě. Z vlny šijí i známí módní návrháři. Jaké jsou inovace ve vlněném průmyslu a současné módní trendy? Zjistěte v článku nároky zákazníků ve 21. století i které oblečení dnes z vlny existuje.
Vlněné oděvy jsou dnes součástí módního průmyslu
Míra oblíbenosti přírodních vláknech stoupá po celém světě. Proto poptávka po vlně roste. Vlněné funkční oblečení je oblíbené jak v severských zemích pro své vynikající termoizolační vlastnosti, tak i u zákazníků žijících v horkém podnebí, kde lidé naopak vyžadují oblečení lehké a prodyšné.
Merino vlnu si oblíbili i světově nejvlivnější módní návrháři a zástupci značek. Například Karl Lagerfeld či Victoria Beckham. Vlněná látka z Merina je pro ně jako prázdné malířské plátno. Merino je totiž vlákno s velkým potenciálem a řadou výhod.
Kvůli rušnému životnímu stylu lidé touží po individualismu a méně formálních pracovištích. Stejně jako asi vy, i ostatní hledají produkty, které budou vyhovovat jejich každodenním potřebám.
„Tvořit módu neznamená jen navrhnout nový model. Aby se model stal módou, musí jej s radostí nosit tisíce lidí a nikoli jen manekýny na módní přehlídce. Dává současně na trh drahé i laciné vzory, stále chce mít novou tvářnost, ale přitom se znovu a znovu vrací k starému,“ uvedl už v roce 1962 Odolen Zítek v úvodu knihy Lidé a móda.