Společenská a sociální odpovědnost firmy.

Splňujeme podmínky a dodržujeme pravidla sociálního podnikání. Corporate Social Responsibility.

Nákupem výrobků WOOLIFE nám pomáháte zachovat pletařské řemeslo a tradiční pletárnu pro další generace. Všechen zisk z prodeje výrobků WOOLIFE používáme na opravy, rekonstrukci a obnovu technické a architektonické památky Schindlerova pletárna, na zlepšení pracovních podmínek spolupracovníků a podporu rozvoje pletařského řemesla v České republice.
Děkujeme Vám.

Někteří z našich spolupracovníků pracují i se zdravotním omezením. Vážíme si jejich přístupu, pracovního nasazení a řemeslné profesionality. Snažíme se vytvořit jim odpovídající podmínky. I naše zákaznické centrum WOOLIFE a prodejna v Litomyšli jsou proto bezbariérové.

Mladí lidé jsou naše budoucnost.

Jsme otevřeni a vítáme spolupráci se studenty středních a vysokých škol. Řada z nich už u nás absolvovala své stáže a praxe k oboustranné spokojenosti.

Spolupracujeme s Technickou univerzitou v Liberci a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze a dalšími školami. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, těšíme se na vás.

V roce 2022 jsme připravili dle hodnocení účastníků úspěšné interaktivní symposium Krásnolipské pletení 2022, kde se propojil svět akademický s reálnou praxí výrobní fabriky. Formou přednášek a praktických workshopů jsme si vzájemné vyměňovali a předávali zkušenosti.

Podporujete lokální ekonomiku a drobný průmysl.

Nákupem našich výrobků podporujete lokální ekonomiku a zaměstnanost v historicky těžce zkoušené oblasti Šluknovského výběžku.

Vyrábíme v Krásné Lípě v Českém Švýcarsku v tradiční řemeslné pletárně, kde se po generace od roku 1854 předávají zkušenosti a know-how. Některé naše produkty nesou hrdé označení Regionální produkt Českosaského Švýcarska.

Minimální odpad.

Vlna je pro nás vzácný přírodní materiál, se kterým zodpovědně hospodaříme. Pokud najdeme v upleteném dílu vadu, rozsoukáme jej zpět na přízi, kterou používáme na nápletky a drobné díly. Vše se zužitkuje, nic se nevyhodí. Nezpracovatelný odpad pečlivě třídíme k recyklaci. Pracujeme v prostředí Národního parku České Švýcarsko. Používáme přírodní udržitelné materiály. Naším cílem je dlouhodobě použitelný, kvalitní oděv z funkčního, přírodního materiálu. Dokážeme oděvy opravovat. Není nutné nakupovat stále nové a nové věci a staré vyhazovat.

Děkujeme vám, že s námi tento postoj sdílíte.

.